Jak podłączyć system szynowy 3-fazowy? Poznaj sprawdzone wskazówki

Jak podłączyć system szynowy 3-fazowy? Poznaj sprawdzone wskazówki

Systemy szynowe to nowoczesne rozwiązania oświetleniowe stosowane w przestrzeniach komercyjnych oraz prywatnych. Doskonale sprawdzają się jako punkty doświetlające wybrane elementy ekspozycji lub całe wnętrza. Stąd tak chętnie korzystają z nich osoby zajmujące się aranżacją pomieszczeń. W tym artykule przybliżmy Ci system szynowy 3-fazowy. Dowiesz się z niego również, jak go samodzielnie podłączyć.

System 3-fazowy, co to oznacza?

Wiele osób, czytając w opisie lampy, że dany system jest 3-fazowy, obawia się, że potrzebna będzie specjalistyczna instalacja, aby go zamontować. Nic bardziej mylnego. System, o takim oznaczeniu sprawdzi się w Twoim domu i mieszkaniu, bez konieczności dużych zmian, ewentualnie z małymi poprawkami w już istniejącej elektryce. Pod terminem 3-fazowy kryje się przede wszystkim wiele możliwości. Mianowicie, dzięki takiemu rozwiązaniu jesteś w stanie – osobno – zasilić nawet trzy obwody lamp. Jest to więc idealne rozwiązanie, kiedy cenisz sobie możliwość zbudowania nastroju w pomieszczeniu i włączenia minimalnego oświetlenia.

Jak samodzielnie podłączyć system szynowy 3-fazowy?

Jak podłączyć system szynowy 3-fazowy? Na początek zaopatrz się w narzędzia. Będziesz potrzebował wiertarki, ołówka, odkurzacza oraz próbówki. Przyda się również drabinka oraz druga osoba do pomocy. Zacznij od odłączenia bezpieczników, a następnie określenia miejsca, w którym dana szyna ma się znaleźć. Sprawdź przewody sufitowe próbówką, aby upewnić się, że nie płynie w nich prąd. Następnie zaznacz miejsce montażu systemu i dopasuj wiertło. Poproś, aby osoba, która Ci pomaga, włączyła odkurzacz i potrzymała rurę w miejscu, w którym będziesz wiercił. Dzięki temu unikniesz dodatkowego bałaganu. Kolejnym krokiem będzie już tylko odpowiednie wpięcie przewodów do kostki. Będą to: przewód neutralny oraz uziemiający, a także wpięcia oznaczone numerami od 1 do 3, które odpowiadać będą za linie zasilające na szynie. Przewody połącz ze sobą kolorystycznie. Pamiętaj — jeżeli chcesz niezależnie zapalić każdą lampę osobno, należy zastosować potrójny włącznik światła.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl