Jaki żyrandol wybrać do pokoju 20m2? Poznaj nasze wskazówki

Jaki żyrandol wybrać do pokoju 20m2? Poznaj nasze wskazówki

Wybór oświetlenia to decyzja, która nie może być dziełem przypadku. Jest to bowiem kwestia, która wpływa nie tylko na względy estetyczne, ale też praktyczne. To właśnie dlatego powstał dzisiejszy wpis. Podpowiemy w nim, jaki żyrandol wybrać do pokoju o powierzchni 20m2. Okazuje się bowiem, że to właśnie to pytanie pada wśród konsumentów wyjątkowo często.

Co jest ważne podczas wyboru oświetlenia?

Do tej pory wydawało Ci się, że wybierając żyrandol, możesz kierować się jedynie jego wyglądem? W takim razie byłeś w dużym błędzie. Twój gust znajduje się bowiem na samym końcu. O wiele ważniejsza w tym przypadku jest:

funkcja pełniona przez oświetlenie – każdy pokój przeznaczony jest do innego celu. Warto to uwzględnić podczas wyboru żyrandola i tym samym dopasować go do rodzaju pomieszczenia;

zastosowana aranżacja – żyrandol wpływa na wystrój wnętrza. Z jego pomocą można np. podkreślić zastosowany styl. Zastanów się więc, jaki efekt chcesz uzyskać;

liczba punktów świetlnych – dobór oświetlenia ma wpływ na to, czy w pokoju będziesz czuć się komfortowo. Światła nie może być więc ani zbyt mało, ani zbyt dużo. W tym drugim przypadku działałoby to przytłaczająco, a Twój wzrok szybciej by się męczył.

Jaki żyrandol do pokoju 20m2?

Wiesz już, co jest ważne podczas wyboru oświetlenia. Pora więc odpowiedzieć na pytanie dotyczące tego, jaki żyrandol wybrać do pokoju 20m2. Otóż dobierz dokładnie jego:

wielkość – powinna być proporcjonalna do metrażu. Zbyt mała lampa zniknie na tle sufitu, a co najważniejsze – nie dostarczy odpowiedniej ilości światła. Za duży żyrandol z kolei przytłoczy pokój swoją obecnością. Na takim metrażu najlepszym wyborem będzie model o średnicy około 60 cm;

liczbę punktów świetlnych – jest to kwestia, o której wspominaliśmy wyżej. W Twoim pokoju najlepiej sprawdzi się żyrandol wiszący na około 6 żarówek;

długość – zależy ona od wysokości sufitu. Im wyżej będzie zawieszony żyrandol, tym większy obszar obejmie jego światło;

styl – powinien współgrać z aranżacją zastosowaną we wnętrzu.

Coraz więcej lamp ma także wbudowane źródło światła. Wówczas istotna może być również jego moc. Powinna wynosić od 4000 do 8000 lumenów.

W naszym e-sklepie znajdziesz bardzo szeroki wybór rozmaitego oświetlenia. Z całą pewnością więc dobierzesz odpowiedni dla siebie wariant – zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl