Wyjaśniamy, jak podłączyć szynoprzewody

Wyjaśniamy, jak podłączyć szynoprzewody

Oświetlenie ma ogromne znaczenie w aranżacjach wnętrza. To dzięki jego odpowiedniemu zastosowaniu i rozmieszczeniu jesteś w stanie wprowadzić do swojego domu lub mieszkania przyjemną atmosferę. Lampy, które zastosujesz, powinny pasować do wystroju i go dopełniać. W tym artykule przyjrzymy się nowoczesnym szynoprzewodom i podpowiemy Ci, jak je samodzielnie podłączyć.

Czym są szynoprzewody?

To bardzo nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na zainstalowanie poszczególnych punktów świetlnych na szynie. Systemy szynowe są obecnie niesamowicie pożądanym elementem wystroju wnętrz. Dawniej spotkać je było można głównie w przestrzeniach komercyjnych i wystawowych. Obecnie szturmem wdzierają się do wnętrz prywatnych. Projektanci pokochali lampy umieszczone na szynoprzewodach za prosty montaż oraz minimalistyczny, ale bardzo efektowny design.

Gdzie zastosować szynoprzewody?

Prawda jest taka, że sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Od kuchni, przez przedpokój i łazienkę, po salon i sypialnię. Ich uniwersalność idzie w parze z ogromnymi możliwościami podświetlenia wybranych elementów wnętrza. Skierujesz reflektory w różne strony i dopasujesz ilość światła do własnych potrzeb i preferencji.

Jak podłączyć szynoprzewody?

W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór systemów szynowych. W zależności od Twoich potrzeb możesz zdecydować się na opcję 1- bądź 3-fazową. Kiedy znajdziesz swój wymarzony model, kolejnym krokiem będzie montaż. Jak podłączyć szynoprzewody?

Wystarczy, że zaznaczysz na suficie umiejscowienie szyny. Uwzględnij położenie przewodu zasilającego, który zostanie podłączony do kostki znajdującej się w szynie. Następnie czeka Cię odrobina wiercenia, tak aby cała konstrukcja stabilnie się trzymała. Dalej wystarczy już, że wepniesz przewody wychodzące z sufitu we wspomnianą kostkę. Połącz je ze sobą kolorystycznie i gotowe. Pamiętaj, aby przed całą operacją wyłączyć bezpieczniki i skontrolować probówką, czy w przewodach nie płynie prąd. Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie podłączyć szynoprzewody, poproś o pomoc osobę doświadczoną w temacie montażu oświetlenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl